MENU
Vize Notunuzu hemen öğrenin!

ABD Vizesi İçin Gerekli Evraklar

BAŞVURU BÖLGELERİ

Başvurular Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu'ndan yapılabilir.

GEREKLİ EVRAK LİSTESİ


Ana Evraklar:

Seyahat Amacına İlişkin Evraklar:

Arkadaş/Akraba ziyaretlerinde;

Ticari seyahatlerde;

Öğrenci ve eğitim amaçlı seyahatlerde;

Çalışma Belgeleri

Çalıştığı firma ya da kurumdan konsolosluğa hitaben Antetli kağıda İngilizce dilinde yazılmış vize talep dilekçesi (orjinal ) kişinin firmadaki ,kurumdaki görevi ve gidiş amacı belirtilmelidir.

Başvuru Sahibi Çalışan ise;

Başvuru Sahibi İşveren ise;

Başvuru Sahibi Emekli ise;

Başvuru Sahibi ev hanımı veya kişi çalışmıyor ise;

BİYOMETRİ VERİ

Başvuru sahibinin randevu günü Konsolosluk ‘ta ŞAHSEN bulunması gerekmektedir. Konsoloslukta mülakat, fotoğraf çekimi ve parmak izi alımı yapılmaktadır. Konsolosluğa 3.kişiler kabul edilmemektedir. 14 yaşından küçüklerin ve 80 yaşından büyüklerin Konsolosluğa parmak izi için gelmesine gerek yoktur. Ancak dosyaya çocuğa ait İngilizce Vukuatlı nüfus kayıt örneğinin eklenmesi gerekmektedir.

RANDEVU BİLGİSİ

Randevu alımı, vize evrakları ve pasaportlar tarafımıza ulaştıktan sonra tarafımızca yapılmaktadır ve yoğunluğa bağlı olarak ortalama 20-30 gün sonrasına verilmektedir.

Başvuruya giderken yanınızda bulundurulmaması gereken eşyalar listesi:

VİZE DEĞERLENDİRME SÜRESİ

Amerika Başkonsolosluğu işlem süresi, verilen randevu tarihinden itibaren yaklaşık 1 haftadır. Soruşturmaya alınan işlemlerin sonuçlandırma süresi 2 aya kadar uzayabilmektedir. Vizeler onaylandıktan sonra pasaportlar konsolosluk tarafından belirlenen PTT Şubesine gönderilmektedir. İlgili PTT şubeleri ektedir.