MENU
Vize Notunuzu hemen öğrenin!

Hindistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

BAŞVURU BÖLGELERİ

Görev Bölgesi dahilindeki illerimizde ikamet ediyorsanız İstanbul’dan başvuru yapabilirsiniz.

Görev Bölgesi:

Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Denizli, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Manisa, Muğla, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova

BİYOMETRİ VERİ

18 Şubat 2013 tarihi itibarıyla Hindistan; Biyometri Veri Alımı ( parmak izi ve dijital fotoğraf) sistemine geçiş yapmıştır. Bu sistemle birlikte, on-line başvuru formu doldurulduktan sonra randevu almak koşulu ile başvuru sahibinin parmak izi vermesi için konsolosluk ‘ta ŞAHSEN bulunması gerekmektedir. 70 Yaş ve üzeri başvuru sahiplerinin parmak izi için konsolosluğa şahsen gelmelerine gerek yoktur.

Başvuru Saatleri: Pazartesi-Cuma: 09.30 - 12.00 (Konsolosluk içerisinde başvuru süresi yoğunluğa bağlı olarak yaklaşık 2 saattir)

RANDEVU BİLGİSİ

Randevu alımı, vize evrakları ve pasaportlar tarafımıza ulaşıp on-line form doldurulduktan sonra tarafımızca yapılmaktadır ve yoğunluğa bağlı olarak ortalama 3-5 gün sonrasına verilmektedir.

VİZE DEĞERLENDİRME SÜRESİ

Hindistan Başkonsolosluğu'nun resmi işlem süresi, normal şartlarda randevu tarihinden itibaren minimum 1-2 iş günüdür. ( Yabancı pasaportlar 15-20 iş gününde sonuçlanmaktadır ve vize ücreti ülkeye göre değişmektedir) Sistem arızaları, yoğun dönemler, resmi tatiller sebebiyle işlem süreleri uzayabilir. Turistik vizeler 3 aylık, Ticari vizeler 6 aylık ve 1 yıllık olarak uygulanır.

EVRAK LİSTESİ

Ticari Vizeler

Turistik Vizeler