MENU
Vize Notunuzu hemen öğrenin!

İngiltere Vizesi İçin Gerekli Evraklar

BAŞVURU BÖLGELERİ

Görev Bölgesi ayrımı yoktur. Başvuru ve parmak izi işlemleri Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Bursa Başvuru Merkezlerinden ve 52 GBP ek ödeme ile İzmir, Adana ve Antalya Başvuru Merkezlerinden yapılabilir. Ankara ve İstanbul harici diğer başvuru merkezlerinde sınırlı kontenjan bulunmaktadır ve her gün başvuru kabul edilmemektedir. Bu başvuru merkezlerinde Vize sonuçlanma süresi daha uzundur. İstanbul harici diğer şehirlerden yapılacak başvurular için bizimle irtibata geçiniz.

EVRAK LİSTESİ

Ana Evraklar:

Seyahat Amacına İlişkin Evraklar:

Arkadaş/Akraba ziyaretlerinde;

Aile ziyaretlerinde;

Başvurunuzun Aile ziyareti başvurusu olabilmesi için davet gönderen kişinin mutlaka 1.derece yakınınız olması ve süresiz oturumu yada UK vatandaşlığı olması gerekmektedir. (Eş,Anne,Baba,Kardeş,Çocuk,Kayınvalide,Kayınpeder,Torun)

Ticari seyahatlerde;

Öğrenci ve eğitim amaçlı seyahatlerde;

Çalışma Belgeleri

Çalıştığı firma ya da kurumdan konsolosluğa hitaben Antetli kağıda İngilizce dilinde yazılmış vize talep dilekçesi (orijinal ) kişinin firmadaki ,kurumdaki görevi ve gidiş amacı belirtilmelidir.

Başvuru Sahibi Çalışan ise;

Başvuru Sahibi İşveren ise;

Başvuru Sahibi Emekli ise;

Başvuru Sahibi ev hanımı veya kişi çalışmıyor ise;

Not:

BİYOMETRİ VERİ

Başvuru sahibinin parmak izi işlemi için randevu günü Başvuru Merkezi'nde ŞAHSEN bulunması gerekmektedir.
İstanbul UK Vize Başvuru Merkezinin (VAC) adresi : Profilo AVM, Cemal Sahir Cad. Kat 4 No.138/A Mecidiyeköy, İstanbul

RANDEVU BİLGİSİ

Randevu alımı, vize evrakları ve pasaportlar tarafımıza ulaştıktan sonra tarafımızca yapılmaktadır ve yoğunluğa bağlı olarak ortalama 5-10 gün sonrasına verilmektedir.
Formunuz On-Line olarak ofisimizde doldurulduktan sonra, İngiltere vize başvuru merkezinden randevunuz alınacaktır. Maalesef On-line form doldurmadan randevunuz alınamamaktadır.

VİZE DEĞERLENDİRME SÜRESİ

İngiltere Başkonsolosluğu işlem süresi, randevu tarihinden sonra 15 iş günüdür. Ücretli olarak sunulan aşağıdaki ek hizmetler ile başvuru daha kısa sürede sonuçlanabilmektedir. Bazı hizmetler bazı bölgelerde sunulamamaktadır. İstanbul ve Ankara harici diğer bölgelerden yapılacak başvurularda müşteri temsilcimizle teyit ediniz.

KONSOLOSLUĞUN ÜCRETLİ OLARAK SUNDUĞU EK HİZMETLER: