MENU
Vize Notunuzu hemen öğrenin!

İtalya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

BAŞVURU BÖLGELERİ

Görev Bölgesi dahilindeki illerimizde ikamet ediyorsanız İstanbul’dan başvuru yapabilirsiniz.

Görev Bölgesi:

İstanbul, Amasya, Artvin, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Corum, Edirne, Erzurum, Erzincan, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Sakarya, Kocaeli, Ardahan, Bayburt, Kars, Kırklareli, Ordu, Rize, Samsun, Sinop, Sivas, Trabzon, Tokat, Tekirdağ, Yalova

EVRAK LİSTESİ

Mesleğe göre detaylı evrak listelerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz

BİYOMETRİ VERİ

25 Eylül 2014 tarihi itibarıyla; tüm Schengen ülkeleri; Biyometri Veri Alımı ( parmak izi ve dijital fotoğraf) sistemine geçiş yapmışlardır. Bu sistemle birlikte, öncesinde on-line randevu almak koşulu ile başvuru sahibinin parmak izi vermesi için “başvuru merkezinde’’ ŞAHSEN bulunması gerekmektedir. 12 yaş altı çocukların Şahsen gelmelerine gerek yoktur, 12-18 yaş arası yolcular Ebeveynlerinden biri eşliğinde şahsen gelmek durumundalar. Parmak izi verisinin geçerli olacağı 5 yıl içerisinde yapılacak olan diğer İtalya Vize başvurularında, başvuru sahibinin randevu gününde şahsen bulunmasına gerek yoktur.

RANDEVU BİLGİSİ

Randevu alımı, vize evrakları ve pasaportlar tarafımıza ulaştıktan sonra tarafımızca yapılmaktadır ve yoğunluğa bağlı olarak ortalama 3-5 gün sonrasına verilmektedir.

VİZE DEĞERLENDİRME SÜRESİ

İtalya konsolosluğunun işlem süresi randevu tarihinden itibaren ortalama 5 iş günüdür. Vize başvurusu sırasında pasaport teslim tarihi bildirilmektedir.